Rozšírené vyhľadávanie Rozšírené vyhľadávanie
593

[Automobilový šport - Sobieslaw Zasada na 34. Rajde Poľska - situačné fotografie]. [12 VII 1974]...

add Vaša poznámka
[ Automobilovýšport - Sobieslaw Zasada na 34. Rajde Poľska - situačné fotografie]. [12. JÚLA 1974]. Súbor 2 fotografií. cca 13x18 cm, 17x22,5 cm.
Na prvom zábere vozidlo Alpine-Renault A110 1800 s číslom "1" a registračným číslom: "KN 9999", rozhodca - štartér a početné publikum na tribúnach krakovského štadióna. Na druhom zábere jazdec rallye pri vozidle, s ktorým spolu s manželkou Ewou ako pilotkou odštartovali 34. Rallye Poľska. Rally nedokončili v dôsledku čelnej zrážky na rýchlostnej skúške s autom organizátora, v ktorom mal rozhodca rýchlostnej skúšky štartové karty proti prúdu. Účasť na pretekoch bola posledným štartom jazdca v rallye v Poľsku. Pečiatka fotografa na zadnej strane jednej z fotografií. Jedna fotografia je čiernobiela, druhá farebná. Drobné stopy zašpinenia na zadnej strane, inak veľmi dobrý stav.
S. Zasada (nar. 1930) - trojnásobný majster Európy v rallye a trojnásobný vicemajster Európy. Zvíťazil v konkurencii najlepších konkurentov z továrenských tímov BMW, Porsche, Volvo, Ford, Mercedes, Morris Cooper, Renault, Saab, Alfa Romeo a Lancia. Je tiež 11-násobným celkovým poľským majstrom v rallye a víťazom 148 rallye. Päťkrát mu bola udelená zlatá medaila "Za vynikajúce športové úspechy".