Rozšírené vyhľadávanie Rozšírené vyhľadávanie

Dražby mincí, bankoviek a medailí

Aukcie mincí sú príležitosťou zoznámiť sa so širokou numizmatickou zbierkou. V prezentovaných exemplároch nájdete mince zo Zlatého veku, ako aj z medzivojnového obdobia. Na určenie skutočného stavu mincí sú exempláre dostupné v našej aukcii označené stupňom zachovalosti. Prihláste sa na odber nášho bezplatného newslettera a sledujte naše aktuálne aukcie mincí. Zaregistrujte sa, aby ste sa mohli zúčastniť a nakúpiť tieto mince, kdekoľvek sa práve nachádzate.

Numizmatika - čo je to?

Numizmatika je odvetvie historických vied, ktoré sa zaoberá štúdiom mincí a bankoviek z historického, estetického a technického hľadiska. Jej počiatky siahajú do 14. storočia, ale najväčší rozkvet zaznamenala v období renesancie. Dnes sa numizmatika spája so zberateľstvom. Poskytuje nielen zaujímavý koníček, ale aj bezpečnú kapitálovú investíciu.

Numizmatické predmety sa totiž väčšinou vyrábajú zo zlata, ktoré si udržiava svoju hodnotu bez ohľadu na výkyvy na menových trhoch.

Aukcie zberateľských mincí - online aukčný dom OneBid

Online numizmatické aukcie úspešne realizuje portál OneBid. Naša ponuka zahŕňa nielen aukcie mincí. Naše zberateľské aukcie zahŕňajú aj obrazy, sochy, grafiky alebo úžitkové umenie. Naše aukcie numizmatických mincí zahŕňajú najznámejšie zberateľské mince z čias rímskeho cisárstva alebo z menej vzdialených období. Organizujeme profesionálne aukcie mincí z rôznych období. Doteraz uskutočnené aukcie mincí nám priniesli vysoké renomé na zberateľskom trhu. Numizmatické aukcie sa tešia čoraz väčšej obľube, preto sa na nami organizovaných aukciách objavujú mince zo súkromných zbierok, ako aj mince zo zbierok najväčších aukčných domov.

keyboard_arrow_up