30025
search star_border

Japonsko 1964. "XVIII. Nyári Olimpia - Tokió" kétoldalas, jelzett Au díjérem tokban (7,56g/0.750/22,5mm). Az 1964...

add Vaša poznámka
Japonsko 1964. "XVIII. Nyári Olimpia - Tokió" kétoldalas, jelzett Au díjérem tokban (7,56g/0.750/22,5mm). Az 1964-es Olimpián szerepelt a magyar labdarúgó válogatott is, a Bene Ferenc, Farkas János, Gelei József, Ihász Kálmán, Komora Imre, Novák Dezső, Varga Zoltán fémjelezte nemzeti csapatunk csoportjában Jugoszlávia, Észak-Korea, Marokkó szerepelt, ám a koreai csapat végül visszalépett. A magyar válogatott így két mérkőzést játszott a csoportkörben, Marokkót 6-0-ra győztük le, míg Jugoszlávia ellen (már tét nélküli találkozón) egy elképesztően gólzáporos, nyílt sisakos meccset játszottunk; 12 perc után már 2-2 volt az állás, végül 5-4-es félidőt követően 6-5-re diadalmaskodtunk, így csoportelsőként jutottunk tovább. A Románia elleni negyeddöntőt Csernai Tibor duplájával 2-0-ra nyertük meg, majd az Egyesült Arab Köztársaság (Egyiptom) csapatát 6-0-ra vertük Bene Ferenc mesternégyesével és Komora Imre két találatával. Jöhetett a Csehszlovákia elleni döntő, 1964. október 23-án. A finálén 80000 néző előtt Vladimír Weiss öngóljával szerzett vezetést a magyar válogatott, majd az 59. percben Bene Ferenc megduplázta a mieink előnyét. A 80. percben a csehszlovákok Jan Brumovský góljával szépítettek, ám egyenlíteni nem sikerült, így a magyar válogatott másodszor is olimpiai bajnok lett. A torna gólkirálya Bene Ferenc lett 12 találattal. T:UNC / Japonsko 1964 "18. letné olympijské hry - Tokio" obojstranná, značená Au ocenenie medaila v puzdre (7,56 g/0,750/22,5 mm). Maďarská futbalová reprezentácia sa zúčastnila na olympijských hrách 1964, tím charakterizovali Ferenc Bene, János Farkas, József Gelei, Kálmán Ihász, Imre Komora, Dezső Novák a Zoltán Varga. Súpermi Maďarska boli Juhoslávia, Severná Kórea a Maroko, ale kórejský tím nakoniec ustúpil. Maďarská reprezentácia tak v skupinovej fáze odohrala dva zápasy, v ktorých zvíťazila 6:0 nad Marokom. Potom Maďarsko odohralo otvorený zápas o prilbu proti Juhoslávii (v zápase sa už nehralo o žiadnu stávku); po 12 minútach bol stav už 2:2 a napokon po polčase 5:4 Maďarsko triumfovalo 6:5 a postúpilo ako líder skupiny. Vo štvrťfinále Maďarsko vyhralo nad Rumunskom 2:0 dvoma gólmi Tibora Csernaiho, potom porazilo Spojené arabské republiky (Egypt) 6:0 štyrmi gólmi Ferenca Beneho a dvoma gólmi Imreho Komoru. Finále proti Československu sa hralo 23. októbra 1964. Vo finále pred 80 000 divákmi sa maďarský tím ujal vedenia vlastným gólom Vladimíra Weissa a v 59. minúte Ferenc Bene zdvojnásobil maďarský náskok. V 80. minúte strelil Čechoslovákom gól Jan Brumovský, ale vyrovnať sa im už nepodarilo, a tak sa maďarská reprezentácia stala po druhýkrát olympijským víťazom. Najlepším strelcom turnaja sa stal Ferenc Bene s 12 gólmi. C:UNC